Seepärast oleme koostanud selle juhendi, et jagada oma parimaid näpunäiteid ja inspireerivaid lugusid. Meie 12 jõulutegevusest leiad suurepäraseid nõuandeid kõige kohta alates ostukorvist kuni söömise ja joomiseni välja. Kui Teil on lapsed, kellel on stoomikott, leiate nõuandeid, kuidas nendega jõulupühadeks valmistuda. Samuti leiate erilise soovinimekirja, kus on välja toodud meie kõige populaarsemad stoomi tarvikud. 

12 jõulutegevust
Algas päevade loendamine. Peagi on jõulud. Et aidata Teil valmistuda, oleme kokku pannud meie 12 jõulutegevust. 

1. Stoomitoodete varude täiendamine

jõulusokk
On õige aeg tellida juurde stoomi tarvikuid, kui Te ei ole seda juba teinud.

2. Pakkimine küllaminekuks

stoomiga reisile
Kui lähete pereliikmete juurde ööseks, tehke kontrollnimekiri kõigest, mida peate pakkima või veel parem – pakkige juba praegu oma ööbimiskott kokku.

3. Söö, joo ja ole selles mõõdukas

stoomipatsiendi jõululaud
Väldi puhitusi või isegi kõhukinnisust, nautides oma lemmiktoitu mõõdukalt. Mõned näpunäited kõhukinnisuse ja puhituse vältimiseks hõlmavad tasakaalustatud dieeti kiudainerikaste toitudega, piisavat vedelikutarbimist ning regulaarset füüsilist aktiivsust. Väldi kiireid sööke, gaasitootvaid toite ja kõhukinnisust põhjustavaid toiduaineid. Probiotikumid võivad aidata seedetrakti tasakaalu hoida. Kui probleemid muutuvad regulaarseks, konsulteeri oma arstiga.

4. Kõik tahavad šampanjat

kihisevad joogid ja stoom

Pidage meeles, et šampanja, kokteilid ja karastusjoogid võivad tekitada puhitust ja seedehäireid. Tutvu meie parimate toitumisnõuannetega stoomikandjatele siin.

5. Lisa oma soovide nimekirja aksessuaarid

soovinimekiri stoom

Jõulupuhkus on suurepärane aeg, et proovida uusi stoomi tarvikuid. Kui sul on ileostoom, proovige Diamonds™ Gelling Sachets’i – pane lihtsalt üks oma stoomikotti, et stoomi väljavoolu paksendada.

6. Pane tähele, mida jõululaua toidud sisaldavad

jõuluroad
Jõulutoitudes leidub hulgaliselt marju, rosinaid ja pähkleid, mida tuleb korralikult närida.

7. Vahetage tavalised kommid vahukommide vastu

vahukommid
Paljud ileostoomiaga inimesed on avastanud, et vahukommid on suurepärane viis väljaheite kiireks paksendamiseks.

8. Jõulud on nautimise aeg

perekondlikud jõulud
Pidage meeles, et jõulud on lõbusad! Lõbutsege ja ärge unustage oma kogemusi teistega jagada. #JõuludStoomiga ##StomaXmas

9. Unistus kõhutuulest?

vürtsikad toidud

Alates köögiviljade üleküllusest kuni rikkalike, vürtsikate toitudeni – meie jõulumenüü on täis tuult tekitavaid toite! Paljud inimesed on leidnud, et nad saavad neid toite nautida mõõdukalt. Ja pidage meeles, et kui olete kellegi teise juures, siis ei ole ebaviisakas sinu olukorras keelduda.

10. Ära unista jõuluimest ühistranspordis

transport ja jõulud

Kui lähed kuhugi ühistranspordiga, siis on teenindus tõenäoliselt piiratud. Seega on hea mõte hoida igaks juhuks hõlpsasti käepärast stoomikotid ja -tarvikud.

11. Vee joomine on oluline

jõuluvesi
Ei maksa loota, et kokteilid ja hõõgvein vajaliku vedeliku tarbimisena kirja lähevad. Tegelikult on lugu pigem vastupidine. Alkohol on diureetikum. Eriti kui teil on ileostoomia, pidage meeles hoida varuks rehüdratsioonitablette.

12.Võta rahulikult

Jõulupuhkus
Jõulupidustused võivad olla tohutult lõbusad ja väsitavad. Seega võtke nendele järgnevaid päevi rahulikult.