“Ma ei saa seda teha. Ma ei taha seda vaadata. Ma minestasin esimese stoomikoti vahetuse ajal ära!”

Kogutud veslustest stoomipatsientidega

Milline näeb välja stoom?

Stoom on ümmarguse või ovaalse kujuga, punase värvusega ja niiske. Stoomi suurus võib varieeruda sõltuvalt sellest, milline stoomioperatsioon teostati. Samuti peaks arvestama, et stoomi suurus muutub aja jooksul.

See on suur muutus.
Me oleme Sinu jaoks olemas!

Sa võid kogeda erinevaid emotsioone. Võimalik, et tunned end rahutuna, võib-olla oled pisut segaduses või ehk oled isegi vihane. Võimalik, et tunned hoopis elevust, kui mõtled vabadusele, paremale tervisele ja uutele tegevustele, mida saad nautida pärast operatsioonist paranemist. Või on sul nende tunnete segu.

Kõik need reaktsioonid on loomulikud – me mõistame seda täielikult ja oleme siin, et sind toetada.

Esimene samm on terve suhte loomine sinu ja stoomi vahel, et saaksid vabalt luua ja hoida suhteid sinu ümber olevate inimestega. Sul on tõenäoliselt küsimusi ja muresid, eriti esimese 12 nädala jooksul, mil sa elad stoomiga.

Selles blogis tutvustame sulle erinevaid stoomitüüpe ja nende toimimist, samuti seda, mida oodata enne ja pärast stoomioperatsiooni.

Millised on erinevad stoomitüübid?

Milline stoomioperatsioon sulle tehakse, sõltub sellest, milline osa sinu seedesüsteemist on mõjutatud. Näitan, mis su organismis toimub ja kuidas stoomi eest hoolitseda. On kolm levinud stoomitüüpi: ileostoom, kolostoom ja urostoom.

stoomitüübid convatec

Tasuta proovipakk Convateci toodetega

Privaatsustingimused

6 + 8 =

Elu stoomiga toetajad

Linus Medical OÜ
convatec