Reisimine ja stoom: mõte pikkade reiside tegemisest koos stoomiga võib tunduda hirmutav. Kuid väikese ettevalmistuse abil saad endiselt nautida oma reise. Kasuta allpool toodud loetelu, et muuta oma järgmise reisi pakkimine lihtsamaks.

Paki kaasa lisatarvikuid. Võta igaks juhuks kaasa lisakotid, alusplaadid ja muud tarvikud, juhuks kui pead kotti vahetama või tühjendama. Lennates tasub kindlasti panna nii käsipagasisse kui ka ära antavasse pagasisse stoomitarbeid ja varurõivad.

Võta kaasa ühekordseks kasutamiseks mõeldud puhastuslapid ja prügikotid. Mõnikord võib koti vahetamine vajada väikest puhastamist. Paki kaasa loputusvabad ühekordseks kasutamiseks mõeldud pesurätikud või salvrätikud, mida saab kasutada keha või käte puhastamiseks pärast koti vahetamist. Niisutavaid puhastusvahendeid ei soovitata kasutada stoomikoti ümbruses.

Joo piisavalt. Paki kindlasti kaasa veepudel, et vältida vedelikupuudust.

Kanna vormitavat stoomi alusplaati. Vaata tooteid.

Reisimine välisriiki? Hea mõte on panna kirja kohalikus keeles põhiküsimused, näiteks “kus on tualetruum?”. Google Translate ja tõlkerakendused/äppid on abiks peaaegu igas keeles.

Võta kaasa arsti kinnitus, milles on märgitud, et vajad stoomitarbeid, seda võib küsimuste tekkimisel näidata näiteks turvatöötajatele.

Jäta ärevus koju ja reisi enesekindlalt!

Ryan, kogenud stoomiga reisija

Ryan

Kuigi mul tekkisid teismeliseeas kõhuprobleemid, olin ma muidu terve ja aktiivne noormees. Ma olin 26-aastane ja äsja abiellunud, mul oli hea töökoht ja nautisin mitmesuguseid vabaõhutegevusi. Alates mägirattasõidust ja matkamisest kuni jooksmise ja ATV-ga sõitmiseni. Kuid asjad hakkasid peagi muutuma.

Nii lühikese aja jooksul oli nii palju hullumeelseid asju, millega mul tuli tegeleda. Mõtlesin, kas ma suudan üldse kunagi uuesti matkata, joosta, reisida või istuda mullivannis. Ja mis saab minu tööst?