Lennujaamades üle kogu maailma on kasutusele võetud täiendavaid turvameetmeid, millega tasub arvestada.

Väike eelplaneerimine ja arusaamine nii turvareeglitest, kui ka õigusest eraelu puutumatusele, aitab vältida probleeme reisimise ajal ja nautida oma reisi.

Pea meeles, et kõik läbivaatused lennujaamas peavad olema teostatud viisakalt, väärikalt ja lugupidavalt. Sa võid läbivaatuseks taodelda privaatset ala kõigis USA lennujaamades ja enamikus rahvusvahelistes sihtkohtades. Mõned nipid, et reisimine sujuks muretult:

Võta kaasa oma tervishoiutöötaja kinnitus, milles on märgitud teie vajadus stoomitarvete järele.

TSA eeskirjades on sätestatud, et sind võib kontrollida ilma stoomikotti tühjendamata või paljastamata (siiski võib olla vajalik teostada stoomikotile kerge surve käega1).

Kui reisid välisriiki, võta vajalik teave kaasa kohalikus keeles. Google Translate võib olla tõlkimisel abiks. Näiteks kui leiad, et vajad reisil olles lisatarbeid, on kohalik apteek suurepärane lähtepunkt. Kohalik apteeker peaks olema võimeline andma teile vajalikke tarvikuid ja/või suunama teid kohaliku kliiniku/haigla juurde, aga selleks peaks ta mõistma teie vajadusi.

Lõika kodus mõned stoomikotid/alusplaadid valmis sobilikuks suuruseks kohe kasutamiseks. Kuigi praegused eeskirjad (näiteks: United States Transportation Safety Administration – TSA eeskirjad2) lubavad käsipagasis hoida kõvera otsaga kääre, mille terade pikkus on alla 4 tolli (10 cm), võib stoomikääride hoidmine registreeritud pagasis vältida viivitusi ja lisakontrolli.

Kaalu reisikindlustuse ostmist, see tagab vajaduse korral haiglasse toimetamise.

Kui tegemist on tarvikutega, siis paki neid varuga! Parem olla kindel, kui kahetseda. Paki oma käsipagasisse vähemalt kolmeks päevaks vajalikud stoomitarbed, juhuks kui registreeritud pagas läheb kaduma või kui sihtkohas esineb viivitusi. Siin on mõned pakkimisnipid: Reisimine stoomiga: mida pakkida.

Joo piisavalt. Paki kindlasti kaasa veepudel, et vältida vedelikupuudust.

Kui reisid autoga, kasuta puhkealasid. Peatu ja tühjenda oma kotti regulaarselt; kunagi ei tea, kui kaugel on järgmine peatuskoht!

Paki kaasa stoomisõbralikke suupisteid.

Hoida puhtaid riideid käepärast – kas käsipagasis või auto pagasiruumis.

Võta kaasa mõned kilekotid ja niisked salvrätikud, et saaksid end kiiresti puhastada.