Olenemata sellest, millisel tasemel soovid treeningu ja füüsiliste tegevustega jätkata, ei tohiks stoomioperatsioon teid tagasi hoida.
Sõltumata sellest, kas sulle on tehtud kolostoomi-, ileostoomi- või urostoomioperatsioon, vajavad Su kõhulihased aega paranemiseks ja tugevnemiseks ning võib tunduda, et on raske taas aktiivne olla. Su lihased võivad haiglas veedetud aja tõttu olla tavapärasest nõrgemad, kuid sellest saab üle järk-järgulise treeningu ja harjutustega.
Mine kulla järele
Kui hakkad uuesti treenima ja muutud aktiivsemaks, võta aega, et testida oma praegust füüsilist seisundit ja võimalikke piire. Leia distants, mida saad trenni tehes mugavalt läbida, ja nihuta seda iga päev veidi kaugemale. Selline pidev eesmärkide kohandamine võimaldab sul tõesti tunda edusamme, mida iga päev saavutad.
Õpi paigutama ja kinnitama oma stoomikotti. Proovi kasutada stoomivööd või kanda Ostomysecrets® mähist, mis aitab hoida kotti turvaliselt ja keha vastu toetatuna, mis võib aidata pikendada kandmisaega.
Jaluta ringi ja tunneta, kuidas stoom erinevate liigutuste peale reageerib. Igaühe keha on erinev.
Liigu iga päevaga rohkem ja rohkem, saavutades oma soovitud treeningtaseme.
Tee kõike, mida tehes tunned end mugavalt. Jooksmine, sörkimine, ujumine, ronimine, suusatamine. Stoom ei tohiks sind takistada oma soovitud vormi jõudmisel.
Usalda protsessi, mille käigus edened. Kannatlikkus on võti ja kuigi su lihased võivad vajada rohkem aega, et paraneda ja tugevneda, teed iga liigutusega edusamme. Vaata siit optimaalseid stoomiharjutusi, mida võiksid teha.
“Ime ei ole see, et ma jõudsin finiši. Ime on see, et mul oli julgus alustada”
- Stomahesive®-i tehnoloogia nahapoolne kiht kinnitub kindlalt, kuid õrnalt naha külge, samas kui Durahesive®-i tehnoloogia pealmine kiht tagab lisakaitse söövitava eritise eest. Durahesive®-i stoomi alusplaat paisub või vormib end stoomi ümber, kaitstes nii paremini stoomiümbruse nahka.